15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Боици дрвени школски

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Бои дрвени, Микс, Faber Castell, 201569

  277990
  8,06 (USD)

  Боици, Дрвени, 1/18, Triflex colors, Sazio, Neo, 102111

  291980
  1,52 (USD)

  Боици, Дрвени, 1/18, 15+2+1, Statovac, Junior, 130206

  151820
  3,49 (USD)

  Дебелина на графит: 3мм
  Материјал: дрво
  Димензија: 17,6 х 0,7 мм
  Облик: тријаголен
  15 основни бои + златна, сребрена флуо жолта

  Бои Дрвени, 1/12, Метална кутија, Faber Castell, Polychromos®, 110012

  126010
  17,00 (USD)
  Дрвени полихромски боици за професионални и полупрофесионални уметници.
  Висококвалитетни пигменти без киселини
  Даваат мека, живописна слика
  Отпорни на вода и бришење
  Дебелина на јадрото 3,8 мм
  Голема отпорност на кршење поради процесот на секуларно поврзување (SV)
  12 боици

  Боици, Дрвени, Сет 1/12, Faber Castell, A.Durer, Watercolour Pencils, 117512

  196220
  17,00 (USD)
  Водоотпорни акварелни уметнички дрвени бои.
  Сет од 12 бои отпорни на светлина
  Изработени се од најквалитетни специјални пигменти.

  Боици, Дрвени, 1/12, Triflex Colors, Sazio, Neo, 102110

  218550
  0,98 (USD)

  Дебелина на графит: 2,6 мм
  Материјал: пластично тело
  Должина: 17,8 цм
  Пречник: 0,7 цм
  Облик: хексагонален

  Боици, Дрвени, Двобојни, 3мм, 1/12 + Острилка, Statovac, Y-Plus, 150205, 120900

  249720
  3,49 (USD)

  Дебелина на графит: 3мм
  Материјал: дрво
  Димензија: 17,6 х 0,8 мм
  Облик: тријаголен
  12 дупли боици со 24 различни бои + острилка

  Бои дрвени, 1/24, Office Point, 6301124-02

  048290
  2,15 (USD)

  Боици, Дрвени, Двобојни, Сет 1/12, Statovac, Junior, Ultra Dual, 130215

  249670
  2,95 (USD)

  Дебелина на графит: 3мм
  Материјал: дрво
  Димензија: 17,6 х 0,7 мм
  Облик: тријаголен
  12 дупли боици со 24 различни бои

  Бои Дрвени, 1/24 шестоаголни, со острилка, Faber Castell, Витез, 120524, Црвена

  113584
  6,26 (USD)
  Класичните дрвени боици со шестоаголна форма и живописни бои. Специјално изработени за да се отпорни на кршење и прекинување на линијата при цртање. Сетот содржи 24 бои и острилка.

  Боици, Дрвени, Сет 1/12, Faber Castell, Grip, 112412, 08241

  126020
  7,07 (USD)
  Идеални за повозрасни деца, овие дрвени моливи во боја се со ергономски триаголен облик и Grip. За удобно цртање без замор. Можете од вашата слика нацртана со овие боици со помош на четка и вода , да создадете прекрасни акварелни слики.

  Бои Дрвени 1/12 Kt12As11 Spiderman

  170030
  1,79 (USD) 2,15 (USD)

  Боици, Дрвени, 1/12, 10+2, Statovac, Junior, 130205

  151810
  1,79 (USD)

  Дебелина на графит: 3мм
  Материјал: дрво
  Димензија: 17,6 х 0,7 мм
  Облик: тријаголен
  10 основни бои + флуо дупла( жолта и пинк) + металик дупла (сребрена и златна)

  Боици дрвени школски

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 0,00 (USD) Максимум: 18,00 (USD)
  0 18
  Производители