15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Боици Дрвени High Quality

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Бои Дрвени, Сет 36/1, Хексагонални, Во Метална Кутија, Staedtler, 175 M36

  234130
  395,00 ден
  STAEDTLER® 175 М36
  Дрвени бои

  Метална кутија која содржи 36 дрвени бои
  - 36 Дрвени бои со шестоаголна форма
  - Лесни за острење

  Број на артикл: 175 М36

  Бои дрвени, Сет 20+4, Staedtler, Noris®, 185 C24P 20+4

  174285
  225,00 ден
  Noris® 185 C24P
  Дрвени бои

  - 20 + 4 дрвени бои со висок квалитет
  - Отпорност од кршење
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми во Германија

  Број на артикл: 185 C24P

  Бои дрвени, Со Гума, Сет 12/1, Staedtler, Noris®, 144 50NC1212

  123190
  175,00 ден
  Noris® erasable 144 50NC12
  Дрвени бои со гума

  - 12 Дрвени бои со шестоаголна форма
  - Лесно се корегираат вашите цртежи со ПВЦ гумата без латекс
  - A·B·S – белата заштитна обвивка го зајакнува јадрото и ја зголемува отпорноста од кршење
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 144 50NC12

  Боици Дрвени, 24/1, Сет 24/1, Staedtler, Noris®, 144 NC24

  143950
  275,00 ден
  Noris® 144 NC24
  Дрвени бои

  - 24 Дрвени бои со шестоаголна форма
  - A·B·S – белата заштитна обвивка го зајакнува јадрото и ја зголемува отпорноста од кршење
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 144 NC24

  Бои Дрвени, Со Гума, Сет 24/1, Staedtler, Noris® erasable, 144 50NC24

  143925
  345,00 ден
  Noris® erasable 144 50NC24
  Дрвени бои со гума

  - 24 Дрвени бои со шестоаголна форма
  - Лесно се корегираат вашите цртежи со ПВЦ гумата без латекс
  - A·B·S – белата заштитна обвивка го зајакнува јадрото и ја зголемува отпорноста од кршење
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 144 50NC24

  Бои дрвени, Сет 12/1, + 2 Моливи, Staedtler, Noris®, 185 C14АC

  174284
  135,00 ден
  Noris® 185 C14АC
  Дрвени бои

  - 12 дрвени бои + 2 графитни моливи со висок квалитет
  - Отпорност од кршење
  - Степени на мекост и јачина на пишување на моливите: HB
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми во Германија

  Број на артикл: 185 C14АC

  Бои Дрвени, Сет 24/1, Меки, Staedtler, Super Soft, 149C C24

  242410
  530,00 ден
  STAEDTLER® 149C C24
  Супер меки дрвени бои

  - 24 Дрвени бои со шестоаголна форма со висок квалитет
  - Супер меко јадро давајќи висока покриеност при цртање и боење
  - Неверојатни светли бои при цртање на бела и црна хартија
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 149C C24

  Бои Дрвени, Акварел, Сет 12/1, Staedtler, Noris®, 144 10NC1212

  123180
  195,00 ден
  Noris® aquarell 144 10NC12
  Дрвени бои, Акварел

  12 дрвени бои акварел и 1 четка за боење
  - Дрвени бои со шестоаголна форма
  - Се постигнуваат одлични ефекти кога на цртежот ќе се нанесе вода со четката
  - Можат да се користат и за суво боење, како обични дрвени бои
  - A·B·S – белата заштитна обвивка го зајакнува јадрото и ја зголемува отпорноста од кршење
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 144 10NC12

  Бои Пастелни, Полихроматски, 1/12, Faber Castell, Artists, 128512, Зелена

  126200
  900,00 ден
  Овие пастелни полихроматски бои содржат високо ниво на пигмент и не содржат разни масла и восок. Со овие бои може да се создадат убави транзиции на колорот.

  Бои дрвени, Сет 12/1, WOPEX, Staedtler, Noris® colour, 185 C12

  143941
  110,00 ден 130,00 ден
  Noris® colour 185 C12
  Дрвени бои

  - 12 дрвени бои изработени од иновативен материјал “WOPEX”
  - Отпорност од кршење
  - Мека и нелизгава површина
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми во Германија

  Број на артикл: 185 C12

  Бои Дрвени, Акварел, Сет 24/1, Staedtler, 14610C C24

  242370
  530,00 ден
  STAEDTLER® 146 10C C24
  Дрвени бои, Акварел

  - 24 Дрвени бои акварел со висок квалитет и шестоаголна форма
  - Се постигнуваат одлични ефекти кога на цртежот ќе се нанесе вода со четка
  - Можат да се користат и за суво боење, како обични дрвени бои со светли и ведри бои
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 146 10C C24

  Бои дрвени, Сет 1/24, Staedtler, Noris® colour, 185 C24JB

  249910
  275,00 ден

  Боици, Дрвени, Двојни, Сет 1/12, Faber Castell, Bicolor Colour Pencils, 120112

  113580
  140,00 ден 150,00 ден

  Боици Дрвени High Quality

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 15,00 ден Максимум: 3.150,00 ден
  ден15 ден3150
  Производители