15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Ламинатори - Машини за Пластифицирање

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  Ламинатор А3, Olympia, A330 Plus, 3128, 46*14*6цм

  284920
  67.12 (USD)

  - Топло и ладно ламинирање
  - Големина на фолијата до А3 формат
  - Максимална ширина за ламинирање: 330 mm
  - Компактен и модерен дизајн
  - Без заглавување
  - Висококвалитетен систем за греење
  - Автоматско исклучување при прегревање
  - Потребно време за загревање: 2 - 3 мин.
  - Дебелина на фолиите: 80 – 125 микрони
  - Максимална дебелина на ламинираните продукти: 0,5 mm
  - Брзина на ламинирање: 400 mm/min
  - ЛЕД диоди
  - Напојување: 220-240V, 50 Hz, 1,76A, 405W
  - Вклучени фолии за ламинирање (3хА4, 4хDIN А5, 4Хdin A6, 4 бизнис картички)

  Ламинатор, Olympia, A210, 3149, Сива/Бела

  284900
  42.06 (USD)
  Ламинаторот сега е дел од стандардната опрема во канцеларија или домот.
  Може да се користи за заштита на важни документи како лични карти или за ламинирање фотографии и графики.
  Благодарение на висококвалитетниот систем за греење, се спречува формирање на меури и уредот автоматски се исклучува доколку се прегрее.

  Laminator A4-70240

  120230
  61.76 (USD)
  Два валјаци со грејачи
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 3 минути
  Брзина 350 mm во минута

  Laminator A4 Saturn 3L 5724801

  049161
  187.06 (USD)
  Автоматско исклучување за 30 минути
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 1 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 43 х 14 х 10 cm

  Laminator A4 Lunar 5715601 -80 Mc

  049151
  93.98 (USD)
  Дебелина до 80 микрони
  Загрева за 6 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 43 х 19 х 15 cm

  Laminator A3 Spectra 5738301

  017770
  160.20 (USD)
  Два валјаци со грејачи
  Автоматско исклучување за 30 минути
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 3 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 78 х 47 х 16 cm

  Laminator A4 A296-3103--3125

  054110
  65.34 (USD)
  Автоматско исклучување при прегревање
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 5-10 минути
  Брзина 300 mm во минута

  Laminator Machine A3 Saturn 3I 5736001

  049173
  276.56 (USD)
  Автоматско исклучување за 30 минути
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 1 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 55 х 15 х 10 cm

  Laminator A4 Cosmic 2 5725001

  015980
  165.58 (USD)
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 5 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 45 х 14,5 х 11 cm

  Ламинатор, А3, DESQ, 70250, 80-125мик, 220-240V, Бела

  120246
  97.56 (USD)
  Два валјаци со грејачи
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 3 минути
  Брзина 350 mm во минута

  Laminator A3 Kosmik 2 5725701

  015990
  231.80 (USD)
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 5 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 57 х 15 х 11 cm

  Laminator A3 Lunar 5716701

  049172
  133.36 (USD)
  Дебелина до 80 микрони
  Загрева за 6 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 53 х 19 х 14 cm

  Ламинатори - Машини за Пластифицирање

  Filter by:

  Clear All
  Min: 42.00 (USD) Max: 277.00 (USD)
  42 277
  Manufacturers