15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Моливи технички HQ

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Патент Молив, 0.5Мм, Staedtler, Graphite, 777

  122420
  1,16 (USD)
  Graphite 777
  Патент молив 0,5 мм

  - Патент молив за пишување
  - Мина “B” и отпорна е на кршење
  - Голема гума без ПВЦ и латекс

  Број на артикл: 777

  Моливи, За Техничко Цртање, Сет 1/12, Faber Castell, 9000 Design Set, 119064

  196230
  12,08 (USD)
  Castell® 9000 е најквалитетен графитен молив за пишување, цртање и скицирање. Содржат ситно мелен графит и глина. Лесно се острат. Сетот е погоден за цртање од областа на индустрискиот дизајн или за цртежи со детали. Моливите се достапни во 12 степени на тврдост.
  Сетот вклучува 12 моливи: 5B, 4B, 3B, 2B, B, HB, F, H, 2H, 3H, 4H и 5H во металнa кутија.

  Патент молив, 0,5 мм, Rotring, 600, R1904445, Сива

  235727
  40,28 (USD)

  Патент молив, 0,5, Staedtler, Mars® micro, 775 05, Темно сина

  122470
  4,30 (USD)
  Mars® micro 775 05
  Патент молив 0,5 мм

  - За пишување и цртање
  - Цврст и цилиндричен врв
  - Гумен дел кој не дозволува лизгање при држење
  - Може да собере 12 мини кои имаат висока отпорност од кршење

  Број на артикл: 775 05

  Патент Молив, 0.5мм, Faber Castell, Grip Matic, 137551, Сина

  113423
  1,70 (USD)

  Патент Молив Sh-Mg11-Bs 0,5"Mono Graf" Блистер Црн

  153861
  5,73 (USD)

  Патент Молив Sh-Mg41-Bs 0,5"Mono Graf" Блистер Син

  153863
  5,73 (USD)

  Патент Молив, 0.7мм, Faber Castell, Grip Plus, 130731, Црвена

  122452
  3,49 (USD) 4,39 (USD)

  Патент Молив, 0.5 мм, Faber Castell, Grip 1345, 134521, Црвена

  126232
  4,30 (USD)

  Гумирана мека зона за удобно држење
  Метална клипса и издржлив врв
  Гума на задниот дел
  Дебелина на мината 0,5 мм

  Патентмолив Сх-Ол-07Мм Bs-Олно+Мини -Блистер

  118387
  2,24 (USD)

  Моливи, Графитни, Сет 1/11, Faber Castell, Pitt Graphite Set, 112972

  251620
  21,48 (USD)
  Графитните моливи на Фабер-Кастел им нудат на креативните уметници широк спектар на моливи и креони со различни степени на тврдост, за скицирање, графички дизајн и засенчување.

  Патент Молив Sh-Mg31-Bs 0,5"Mono Graf" Блистер Црвен

  153862
  5,73 (USD)

  Моливи технички HQ

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 1,00 (USD) Максимум: 71,00 (USD)
  1 71
  Производители