15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Рапидографи Изографи Калиграфи Туш

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Рапидограф, 0.1мм, Staedtler, Pigment liner, 308 01 9, Црна

  123021
  2,49 (USD)
  Pigment liner 308 01 9
  Рапидограф 0,1 мм, црна боја

  - Рапидограф за пишување, скицирање и цртање
  - Перманентно мастило кое не се брише (во согласност со ISO 14145-2) и е водоотпорно
  - Мастилото се брише само доколку е употребено на специјална хартија за нацрти
  - Може да биде отворен без капаче најмалку 12 часа без да се исуши (ова важи за црното мастило)
  - Долг метален врв идеален при употреба на линијар
  - Високо квалитетен и долготраен производ
  - Безбеден за авионски летови: автоматско изедначување на притисокот спречува истекување на мастилото

  Број на артикл: 308 01 9

  Рапидограф, 0.2мм, Staedtler, Pigment liner, 308 02 9, Црна

  123022
  2,49 (USD)
  Pigment liner 308 02 9
  Рапидограф 0,2 мм, црна боја

  - Рапидограф за пишување, скицирање и цртање
  - Перманентно мастило кое не се брише (во согласност со ISO 14145-2) и е водоотпорно
  - Мастилото се брише само доколку е употребено на специјална хартија за нацрти
  - Може да биде отворен без капаче најмалку 12 часа без да се исуши (ова важи за црното мастило)
  - Долг метален врв идеален при употреба на линијар
  - Високо квалитетен и долготраен производ
  - Безбеден за авионски летови: автоматско изедначување на притисокот спречува истекување на мастилото

  Број на артикл: 308 02 9

  Рапидограф, 0.5мм, Staedtler, Pigment liner, 308 05 9, Црна

  123025
  2,49 (USD)
  Pigment liner 308 05 09
  Рапидограф 0,5 мм, црна боја

  - Рапидограф за пишување, скицирање и цртање
  - Перманентно мастило кое не се брише (во согласност со ISO 14145-2) и е водоотпорно
  - Мастилото се брише само доколку е употребено на специјална хартија за нацрти
  - Може да биде отворен без капаче најмалку 12 часа без да се исуши (ова важи за црното мастило)
  - Долг метален врв идеален при употреба на линијар
  - Високо квалитетен и долготраен производ
  - Безбеден за авионски летови: автоматско изедначување на притисокот спречува истекување на мастилото

  Број на артикл: 308 05 09

  Рапидограф, 0,50 мм, Rotring, R155050

  235690
  47,44 (USD)

  Рапидограф, 0.05мм, Staedtler, Pigment liner, 308 005 09, Црна

  123029
  2,49 (USD)
  Pigment liner 308 005 09
  Рапидограф 0,05 мм, црна боја

  - Рапидограф за пишување, скицирање и цртање
  - Перманентно мастило кое не се брише (во согласност со ISO 14145-2) и е водоотпорно
  - Мастилото се брише само доколку е употребено на специјална хартија за нацрти
  - Може да биде отворен без капаче најмалку 12 часа без да се исуши (ова важи за црното мастило)
  - Долг метален врв идеален при употреба на линијар
  - Високо квалитетен и долготраен производ
  - Безбеден за авионски летови: автоматско изедначување на притисокот спречува истекување на мастилото

  Број на артикл: 308 005 09

  Рапидограф, 0.18Мм, Staedtler, Mars®, 700 M018

  154469
  20,58 (USD)

  Рапидограф, 0.5мм, Staedtler, Pigment liner, 308 05-3, Сина

  218325
  2,49 (USD)
  Pigment liner 308 05 03
  Рапидограф 0,5 мм, сина боја

  - Рапидограф за пишување, скицирање и цртање
  - Перманентно мастило кое не се брише (во согласност со ISO 14145-2) и е водоотпорно
  - Мастилото се брише само доколку е употребено на специјална хартија за нацрти
  - Може да биде отворен без капаче најмалку 12 часа без да се исуши (ова важи за црното мастило)
  - Долг метален врв идеален при употреба на линијар
  - Високо квалитетен и долготраен производ
  - Безбеден за авионски летови: автоматско изедначување на притисокот спречува истекување на мастилото

  Број на артикл: 308 05 03

  Рапидограф, 0.1Мм, Staedtler, Mars®, 700 01

  154461
  27,74 (USD)
  Mars® matic 700 01
  Рапидограф, 0.1 мм

  - За максимална прецизност
  - Хромиран врв
  - Мастилото не се суши
  - Стабилен проток на мастило

  Број на артикл: 700 01

  Рапидограф, 0.2мм, Faber Castell, TG1-S, 160020, Зелена

  126412
  16,02 (USD) 17,81 (USD)

  Рапидограф, 0.2Мм, Staedtler, Mars®, 700 02

  154462
  20,58 (USD)

  Рапидограф, 0.6Мм, Staedtler, Mars®, 700 06

  154466
  14,32 (USD)
  Mars® matic 700 06
  Рапидограф, 0.6 мм

  - За максимална прецизност
  - Хромиран врв
  - Мастилото не се суши
  - Стабилен проток на мастило

  Број на артикл: 700 06

  Рапидографи Изографи Калиграфи Туш

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 2,00 (USD) Максимум: 48,00 (USD)
  2 48
  Производители