15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Фломастери High Quality

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Електронски Фломастер, Tian, 8084, Розева

  270728
  29,54 (USD)
  Совршен начин да ја поттикнете детската фантазија и да ја стимулирате креативноста кај малите уметници!
  Овој уникатен сет содржи еден електронски фломастер со кој детето може да бои класично, но и со распрскувачки ефект, па така цртежот ќе изгледа како да е правен со спреј.
  Оригиналниот дизајн на фломастерот му овозможува на детето да го дозира интензитетот на боите и дебелината на спрејот со притискање на копчето за краток или подолг период.
  Електронскиот фломастер е едноставен за употреба, само се менува рефилот во саканата боја, се притиска копчето и одново функционира. А кога ќе се испразни, се надополнува со УСБ кабел.
  Но најважно од сé, потполно е безбеден за употреба. Рефилите имаат светли бои и користат нетоксично мастило, погодно за деца и се мие со топла вода (40 степени). Електронскиот фломастер може да се користи и за правење цртежи на ткаенина под надзор на возрасно лице. Достапен е во две бои.

  Електронски Фломастер, Tian, 8084, Сина

  270723
  29,54 (USD)
  Совршен начин да ја поттикнете детската фантазија и да ја стимулирате креативноста кај малите уметници!
  Овој уникатен сет содржи еден електронски фломастер со кој детето може да бои класично, но и со распрскувачки ефект, па така цртежот ќе изгледа како да е правен со спреј.
  Оригиналниот дизајн на фломастерот му овозможува на детето да го дозира интензитетот на боите и дебелината на спрејот со притискање на копчето за краток или подолг период.
  Електронскиот фломастер е едноставен за употреба, само се менува рефилот во саканата боја, се притиска копчето и одново функционира. А кога ќе се испразни, се надополнува со УСБ кабел.
  Но најважно од сé, потполно е безбеден за употреба. Рефилите имаат светли бои и користат нетоксично мастило, погодно за деца и се мие со топла вода (40 степени). Електронскиот фломастер може да се користи и за правење цртежи на ткаенина под надзор на возрасно лице. Достапен е во две бои.

  Рефил за електронски фломастер, 12/1, Tian, 5600

  270730
  4,21 (USD)

  Шнајдер Финлинер 191092 0.4Mm. Сорт 1/16

  181160
  11,01 (USD)

  Шнајдер Финлинер 191094 0.4Mm. Сорт 1/4

  181140
  2,86 (USD)

  Шнајдер Финлинер 191292 Link-It 0.4Mm. Сорт 1/16

  181230
  9,76 (USD)

  Шнајдер Финлинер 191298 Link-It 0.4Mm. Сорт 1/8

  181220
  4,74 (USD)

  Шнајдер Фломастер 192012 Link-It 1.0Mm.Силвер-Сив

  181277
  0,59 (USD)

  Шнајдер Фломастер 192018 Link-It 1.0Mm.Топаз-Кафеав

  181279
  0,59 (USD)

  Шнајдер Фломастер 192098 Link-It 1,0Mm. Сорт 1/8

  181280
  4,74 (USD)

  Фломастер, Сет 12/1, 1.0мм, Staedtler, Fibre-tip pen, 325 C12

  174420
  2,51 (USD)
  STAEDTLER® 325 C12
  Фломастери во 12 бои

  - Капаче кое овозможува вентилација на воздух и е според стандарди ISO 11540 и BS 7272-1/2
  - Лесно се измива од повеќе видови на текстил
  - Испишува линија ~ 1 мм

  Број на артикл: 325 C12

  Рапидограф, 0.1мм, Faber Castell, Eco-Pigment, 166199

  126291
  1,97 (USD)
  Рапитографите со Еко пигмент од Фабер-Кастел се погодни за пишување, цртање и скицирање. Благодарение на специјалното еко пигментирано мастило, тие се идеални за употреба на хартија и паус хартија. Пигментираното мастило е водоотпорно и лесно.
  Погодно е за мазна хартија
  Ергономска зона на зафат
  Метален клип
  Ширина на линијата: 0,1 мм

  Рапидограф, 0.5мм, Faber Castell, Eco-Pigment, 166599

  126295
  1,97 (USD)
  Рапитографите со Еко пигмент од Фабер-Кастел се погодни за пишување, цртање и скицирање. Благодарение на специјалното еко пигментирано мастило, тие се идеални за употреба на хартија и паус хартија. Пигментираното мастило е водоотпорно и лесно.
  Погодно е за мазна хартија
  Ергономска зона на зафат
  Метален клип
  Ширина на линијата: 0,5 мм

  Фломастери, Сет 24/1, Staedtler, Fibre-tip pen, 325 C24 1/24

  144001
  5,19 (USD)
  STAEDTLER® 325 C24
  Фломастери во 24 бои

  - Капаче кое овозможува вентилација на воздух и е според стандарди ISO 11540 и BS 7272-1/2
  - Лесно се измива од повеќе видови на текстил
  - Испишува линија ~ 1 мм

  Број на артикл: 325 C24

  Фломастери High Quality

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 0,00 (USD) Максимум: 30,00 (USD)
  0 30
  Производители