15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  ХТЗ Елеци, Јакни, Кабаници, Мантили

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Елек, Publik, GLOW, Alex H2017 59.001.61, Флуоресцентнa Портокалова

  159979
  3,40 (USD)
  Материјал: полиестер
  Стандард: ЕN ISO 20471

  Елек Rondo 5Ronwtp Л Син

  159983
  30,16 (USD)
  Материјал: 65% полиестер, 35% памук
  Закопчување: патент и нитни
  Стандард: ЕN ISO 13688

  Елек Велс 591003 "Л"Антрацит

  137437
  36,21 (USD)

  Јакна 5LIMBXL LIMA Машка XL сина

  213203
  81,44 (USD)
  Материјал: 100% полиестер со ПВЦ слој
  Постава: 100% полиестер
  Закопчување: двонасочен патент и чичак лента
  Капа: еластично прицврстување
  Ракави: еластична манжетна
  Прицврстување на половината

  Јакна AIPORT 7AIPYL BREARHANE L жолта

  221865
  142,30 (USD)
  Надворешен материјал: 300D полиестер Оксфорд / ПУ флуоресцентен
  Темна боја: 210D најлон Оксфорд / СТП непроѕитна термички споени рабови.
  Отпорност на вода: 5000 mm
  Мембрана: 5000 MVP
  Ленти: зашиени рефлективни ленти 3M Scotchlite ленти (2 ремени, 2 нараквици на секој ракав, 2 на рамената од напред до назад)
  Телото обложено: памук 100%, полиестер 250 g/m2
  Ракавите обложени: тафта 140 g / m2
  Јака: висока со копчиња
  Качулка: скриена
  Предна закопчување: со 2 крила, 1 надворешна и 1 внатрешна чичак лента
  Ракави: прави со чичак лента
  Pебови: 2 надворешни џебови и 1 вертикален џеб на патент

  Јакна Ardon 4Tech H9300 Сиво-Црна Бр.50

  160618
  54,77 (USD)
  Материјал: 65% полиестер, 35% памук
  Зајакнати: 600D полиестер Oxford
  Дебелина: 240 gr./m2
  Опис: јакна со зајакнати делови кои се изложени на оптоварување
  Џебови: два горни и два странични
  Манжетни: еласични со чичак лента
  Закопчување: патент со дополнителна лента со "чичак" прицврстување
  Додаток: рефлектирачка лента на грбот
  Стандард: ЕN ISO 13688

  Јакна Ardon 4Tech H9300 Сиво-Црна Бр.52

  160619
  54,77 (USD)
  Материјал: 65% полиестер, 35% памук
  Зајакнати: 600D полиестер Oxford
  Дебелина: 240 gr./m2
  Опис: јакна со зајакнати делови кои се изложени на оптоварување
  Џебови: два горни и два странични
  Манжетни: еласични со чичак лента
  Закопчување: патент со дополнителна лента со "чичак" прицврстување
  Додаток: рефлектирачка лента на грбот
  Стандард: ЕN ISO 13688

  Јакна Ardon 4Tech H9300 Сиво-Црна Бр.54

  160615
  54,77 (USD)
  Материјал: 65% полиестер, 35% памук
  Зајакнати: 600D полиестер Oxford
  Дебелина: 240 gr./m2
  Опис: јакна со зајакнати делови кои се изложени на оптоварување
  Џебови: два горни и два странични
  Манжетни: еласични со чичак лента
  Закопчување: патент со дополнителна лента со "чичак" прицврстување
  Додаток: рефлектирачка лента на грбот
  Стандард: ЕN ISO 13688

  Јакна Ardon 4Tech H9300 Сиво-Црна Бр.56

  160616
  54,77 (USD)
  Материјал: 65% полиестер, 35% памук
  Зајакнати: 600D полиестер Oxford
  Дебелина: 240 gr./m2
  Опис: јакна со зајакнати делови кои се изложени на оптоварување
  Џебови: два горни и два странични
  Манжетни: еласични со чичак лента
  Закопчување: патент со дополнителна лента со "чичак" прицврстување
  Додаток: рефлектирачка лента на грбот
  Стандард: ЕN ISO 13688

  Јакна Classic Plus 8Clasgj М Сиво Црвена

  160647
  53,38 (USD)
  Материјал: 65% полиестер, 35% памук
  Дебелина: 245 gr./m2
  Џебови: 7
  Стандард: ЕN ISO 13688,

  Јакна Dante Ftg012 XL Црно-Црвена

  221881
  74,28 (USD)
  Материјал: водоотпорна softshell 310 g/m2, 93% полиестер и 7% еластин
  Карактеристики: водоотпорност 8000 mm, дишење 1000 mvp
  Облога: 100% полиестерски флис
  Поставата: 100% полиестер
  Затворање со водоотпорен патент
  Манжетна: еластична со велкро ленти

  Јакна Dante Ftg012 XXL црно-црвена

  221891
  74,28 (USD)
  Материјал: водоотпорна softshell 310 g/m2, 93% полиестер и 7% еластин
  Карактеристики: водоотпорност 8000 mm, дишење 1000 mvp
  Облога: 100% полиестерски флис
  Поставата: 100% полиестер
  Затворање со водоотпорен патент
  Манжетна: еластична со велкро ленти

  Јакна Dante Ftg012 XXXL црно-црвена

  221901
  74,28 (USD)
  Материјал: водоотпорна softshell 310 g/m2, 93% полиестер и 7% еластин
  Карактеристики: водоотпорност 8000 mm, дишење 1000 mvp
  Облога: 100% полиестерски флис
  Поставата: 100% полиестер
  Затворање со водоотпорен патент
  Манжетна: еластична со велкро ленти

  Јакна Dante Ftg012 Л Црно-Црвена

  159931
  60,39 (USD)
  Материјал: водоотпорна softshell 310 g/m2, 93% полиестер и 7% еластин
  Карактеристики: водоотпорност 8000 mm, дишење 1000 mvp
  Облога: 100% полиестерски флис
  Поставата: 100% полиестер
  Затворање со водоотпорен патент
  Манжетна: еластична со велкро ленти

  Јакна Dante Ftg012 М Црно-Црвена

  159941
  60,39 (USD)
  Материјал: водоотпорна softshell 310 g/m2, 93% полиестер и 7% еластин
  Карактеристики: водоотпорност 8000 mm, дишење 1000 mvp
  Облога: 100% полиестерски флис
  Поставата: 100% полиестер
  Затворање со водоотпорен патент
  Манжетна: еластична со велкро ленти

  Јакна Parka Hi-Viz 4 Во 1 70563 Гол.Xxl Портокалово-Темно Плава

  184930
  215,07 (USD)
  Материјал: Флуресцентен PU полиертер 300D
  Надворешно: 180 gr./m2
  Изолација: Hi-Viz
  Постава: 280 gr./m2
  Ракави 340 gr./m2
  Качула
  5 џеба
  По 2 рефлектирачки ленти на струкот, ракавите и рамењате
  Ракавите се вадат
  Стандард: ЕN ISO 343:2003 ; 20471 ; 14058

  ХТЗ Елеци, Јакни, Кабаници, Мантили

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 3,00 (USD) Максимум: 216,00 (USD)
  3 216
  Производители