15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  ХТЗ Шлемови, Маски, Очила, Штитници за Уши

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Шлем, Заштитен, Minnie Mouse, 20*14*37, Best buy, Outdoor, 318880

  298760
  29,54 (USD)

  Шлем, Заштитен, Spider-Man, 17,5*14*14, Best buy, Outdoor, 326880

  298761
  29,54 (USD)

  Шлем, Заштитен, Cool Wheels, Helmet, FR58216, Розева

  247338
  15,22 (USD)
  Заштитна кацига за деца со одличен квалитет. Препорачливо е да се користи при возење на велосипед, тротинет, ролерки, и скејтборд. За деца од 5-14 години.

  Шлем, Заштитен, Cool Wheels, Helmet, FR58220/FR58215, Сина

  247333
  15,22 (USD)
  Заштитна кацига за деца со одличен квалитет. Препорачливо е да се користи при возење на велосипед, тротинет, ролерки, и скејтборд. За деца од 5-14 години.

  Шлем, Заштитен, Cool Wheels, Helmet, FR58215, Црна

  247331
  15,22 (USD)
  Заштитна кацига за деца со одличен квалитет. Препорачливо е да се користи при возење на велосипед, тротинет, ролерки, и скејтборд. За деца од 5-14 години.

  Шлем, Заштитен, Cool Wheels, Helmet, FR58219, Портокалова

  247339
  15,22 (USD)
  Заштитна кацига за деца со одличен квалитет. Препорачливо е да се користи при возење на велосипед, тротинет, ролерки, и скејтборд. За деца од 5-14 години.

  Маска За Заварување 10630.2 За На Галава 110*90Mm-Worktime Welding

  159300
  17,42 (USD)
  Материјал: цврста пластика
  Рамка: термо пластичен
  Стандард: EN 166, ЕN 175
  Димензија: 110 х 90 mm

  Полумаска За Еден Филтер 22101

  160530
  18,37 (USD)
  Материјал: поликропенска гума
  Тежина: 120 гр.
  Карактеристики: гумен стегач со воздушен филтер.
  Стандард: EN 140

  Полумаска Со Два Филтера 22102

  160531
  20,69 (USD)
  Материјал: поликропенска гума
  Тежина: 140 гр.
  Карактеристики: гумен стегач со воздушен филтер.
  Стандард: EN 140

  Филтер За Маска BLS430 ABEK2HgP3 R

  221910
  40,28 (USD)
  Филтер од 400 серии карактеризиран со висока ефикасност, лесна употреба и висока заштита.
  Степени на заштита: ABEK2HgP3 R
  Тип на навој: универзална нишка DIN (RD 40) EN148 - за употреба со маски и полумаски SGE46, BL5150, BLS5400, BLS5400C, BLS маски серија 3000 (3150, 3400, 3150V)
  Тежина: 340 гр.
  Објаснување на степенот на заштита:
  А = Органски гасови и пареи
  AX = органски гасови и пареи (со точка на вриење ≤ 65 ° C)
  Б = Неоргански гасови и пареи
  E = кисели гасови и пареи
  K = амонијак и деривати
  P = Честички од прашина
  Hg = пареа на Меркур
  R = За повеќекратна употреба

  Филтер За Маска Supair 22150 A1B1E1K1

  160540
  9,42 (USD)
  Oтпорен на: органски гас и пареа со точка на вриење > 65˚ C, неоргански гасови и пареа, гасовити киселини, амонијак
  Тежина: 84 гр.
  Стандард: EN 141, EN 143, EN 14387

  ХТЗ Шлемови, Маски, Очила, Штитници за Уши

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 9,00 (USD) Максимум: 41,00 (USD)
  9 41
  Производители