15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Четки Универзални Професионални

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  Четка за боење, Сет 1/10, За акрилни и водени бои, Statovac, 622013, SFB0243

  254730
  19.69 (USD)
  Комплет од 10 четки од синтетички влакна со држач, со различни форми и димензии. Се користат за сликање со акрилни и водени бои.

  Четка за боење, Сет 1/12, За акрилни и водени бои, Statovac, 622012, SFB0268

  254720
  17.00 (USD)
  Комплет од 12 четки (6 рамни и 6 кружни) изработени од синтетички влакна, различни големини, идеални за сликање со акрилни бои и акварели.

  Четка, Розева Дршка, бр.16, Statovac, Filbert, 627516

  188936
  3.31 (USD)
  Четката е изработена од квалитетен синтетички материјал од најлон. Плосната, со рамен завршеток.
  Боја: Розева
  Дебелина: n⁰ 16
  Употреба: Полни и цврсти потези, за контури и фини линии. За маслени и акрилни бои.

  Четка, Розева Дршка, бр.12, Statovac, Filbert, 627512

  188929
  2.51 (USD)
  Четката е изработена од квалитетен синтетички материјал од најлон. Плосната, со рамен завршеток.
  Боја: Розева
  Дебелина: n⁰ 12
  Употреба: Полни и цврсти потези, за контури и фини линии. За маслени и акрилни бои.

  Четка, За Боење, Сет 3/1, Блистер, Stadlter, 989-SBK3-3

  242490
  4.30 (USD) 7.16 (USD)
  STAEDTLER® 989-SBK3-3
  Четки за боење

  - Сет од 3 четки: #2 и #8 кружни, #8 плосната
  - Лесно се чистат
  - Изработени од дрво, метал и еластична четка
  - Се употребуваат за водени, акрилни, гваж, маслени бои итн.

  Број на артикл: 989-SBK3-3

  Четка, Округла, Триаголна Дршка, бр.1, Statovac, Klimt, 623001

  188741
  1.79 (USD) 1.97 (USD)
  Округла четка со тријаголна дршка со пократки влакна, но сепак може да апсорбира доста боја. Се користи за детали и кратки потези. За уље, акрил, акварел.
  бр.1

  Четка, Рамна, Бордо Дршка, бр.24, Statovac, Flat, 628624

  188900
  3.76 (USD)
  Четка со рамен врв и бордо дршка. Се користи за нанесување боја на поголеми површини. За уље и акрил.
  бр.24

  Четка, Рамна, Бордо Дршка, бр.30, Statovac, Flat, 628630

  188903
  5.37 (USD) 5.82 (USD)
  Четка со рамен врв и бордо дршка. Се користи за нанесување боја на поголеми површини. За уље и акрил.
  бр30

  Четка, Розева Дршка, бр.6, Statovac, Filbert, 627506

  188926
  1.34 (USD)
  Четката е изработена од квалитетен синтетички материјал од најлон. Плосната, со рамен завршеток.
  Боја: Розева
  Дебелина: n⁰ 6
  Употреба: Полни и цврсти потези, за контури и фини линии. За маслени и акрилни бои.

  Четка, Зелена Дршка, бр.6, Statovac, Monet, Filbert, 628306

  188776
  1.43 (USD)
  Четка со заоблен врв и долга рачка. Природните влакна упиваат повеќе боја. Се користи за меки и заоблени контури. Најпогодна е за уље и акрил. Неизбежен додаток на секој уметник.
  бр.6

  Четка, Рамна, Широка, Натурал, бр.2, Statovac, Abbott, 622802

  188872
  1.61 (USD)
  Четката е изработена од квалитетни природни влакна. Влакната се во една боја, рачката е дрвена лакирана, на крајот на рачката е метална прирабница со никел. Дебелината на влакната на четката е 6 мм, должината на влакната е 30 мм и ширина 32,5 мм. Се користи за боење на платно, како и за работа со маслени или акрилни бои на големи површини. Влакната се цврсти. За масло и акрил.
  бр.2

  Четка, Аголна, Кафеава Дршка, бр.14, Statovac, Picasso, 628514

  188814
  1.61 (USD) 1.70 (USD)
  Аголниот врв на влакната овозможува цртање на линии со разни облици и ширини. Најпогодна е за уље, акрил и акварел. Неизбежен додаток на секој уметник.
  бр.14

  Четка, Рамна, Кафеава Дршка, бр.18, Statovac, Picasso, 628218

  188848
  2.24 (USD)
  Четка со рамен врв и кафеава дршка. Се користи за нанесување боја на поголеми површини и за впивање вишок боја. За уље, акрил и акварел.
  бр.18

  Четка, Рамна, Бордо Дршка, бр.0, Statovac, Flat, 628600

  188890
  0.63 (USD) 0.72 (USD)
  Четка со рамен врв и бордо дршка. Се користи за нанесување боја на поголеми површини. За уље и акрил.
  бр.0

  Четки Универзални Професионални

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0.00 (USD) Max: 20.00 (USD)
  0 20
  Manufacturers