15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Шредери Канцелариски

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Уништувач на хартија, Шредер,230мм,7-8 листа,18л., 3,5*40мм,Kobra,C-1,34*50*20цм

  313410
  13.950,00 ден

  - ширина на влезот: 230 мм
  - големина на сечење: 3,5 x 40 мм
  - број на уништени листови (A 4/ 70гр): 9
  - DIN 66399 ниво на безбедност: P-4/ T-4/ E-3/ F-1
  - уништува: пластични картички, спојници, спојници
  - капацитет на корпа: 18 Л
  - димензии: 500 x 200 x 340 мм
  - автоматско стартување/стоп
  - нула потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
  - заштита од прегревање на моторот
  - тивок мотор дизајниран за континуирано работење 24 часа на ден
  - автоматско исклучување на струја во случај на заглавување на хартија или отстранување на главата
  - прозорецот во куќиштето ви овозможува да го контролирате нивото на полнење на корпата
  - Еко-пријателски - сад за парчиња без потреба од користење кеси
  - Ниво на бучава: само 52 dB
  - капацитет на корпа: 18 Л
  - гаранција: 3 години за уредот, доживотна гаранција за ножевите за сечење

  Уништувач на хартија,Шредер,230мм,7-8 листа,30л., 3,5*40мм,Kobra,Hybrid,37*50*26

  313390
  15.750,00 ден

  - ширина на влезот: 230 мм
  - големина на сечење: 3,5 x 40 мм
  - број на уништени листови (A4/70g): 9
  - DIN 66399 ниво на безбедност: P-4/ T-4/ E-3/ F-1
  - уништува: пластични картички, спојници, спојници
  - капацитет на корпа: 30 Л
  - димензии: 370 x 260 x 500 мм
  - автоматско стартување/стоп
  - тивок мотор дизајниран за континуирано работење 24 часа на ден
  - нула потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
  - Автоматско исклучување на струја во случај на заглавување на хартија или отстранување на контејнер со парчиња
  - диоди кои го покажуваат нивото на складирана електрична енергија
  - Еко - пријателски - контејнер за парчиња без потреба од употреба на кеси
  - прозорецот во куќиштето ви овозможува да проверите колку е полна корпата

  Уништувач на хартија,Шредер,300мм,150лит,0,8*5мм,Kobra,300.2 HS-6,530*1110*430цм

  318590
  115.950,00 ден

  - ширина на влезот: 310 мм
  - големина на сечење: 0,8×5 мм
  - број на уништени листови (A4/70гр): 6
  - DIN 66399 ниво на безбедност: P-7/ F-3
  - уништува: спојници, спојници за хартија
  - капацитет на корпа: 135 Л
  - димензии: 530x430x1000 мм
  - Energy Smart систем – заштеда на енергија благодарение на нултата потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
  - SPPS систем – Супер потенцијален систем за напојување – засилен, тивок погонски систем
  - вози со ланец покриен со доживотна гаранција
  - запчаници изработени од специјално стврднат јаглероден челик
  - издржливи ножеви отпорни на спојници и штипки
  - автоматско стартување/запирање со автоматско обратно
  - заштита од прегревање на моторот
  - тивок мотор дизајниран за континуирано работење 24 часа на ден
  - Автоматско исклучување на струја во случај на заглавување на хартија или отворање на вратата
  - ЛЕР што покажува дека вратата е отворена
  - куќиште на кабинетот на тркала
  - оптички индикатор за целосна корпа
  - гаранција: 3 години за уредот, доживотна гаранција за ножевите за сечење

  Уништувач на хартија,Шредер230мм,10-12листа, 30л.3,5*40ммKobra,Hybrid-S,37*50*26

  313400
  17.600,00 ден

  - ширина на влезот: 230 мм
  - големина на сечење: 3,5 x 40 мм
  - број на уништени листови (A4/70g): 14
  - DIN 66399 ниво на безбедност: P-4/ T-4/ E-3/ F-1
  - уништува: пластични картички, спојници, спојници
  - капацитет на корпа: 30 Л
  - димензии: 370 x 260 x 500 мм
  - автоматско стартување/стоп
  - тивок мотор дизајниран за континуирано работење 24 часа на ден
  - нула потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
  - Автоматско исклучување на струја во случај на заглавување на хартија или отстранување на контејнер со парчиња
  - диоди кои го покажуваат нивото на складирана електрична енергија
  - Еко - пријателски - контејнер за парчиња без потреба од употреба на кеси
  - прозорецот во куќиштето ви овозможува да проверите колку е полна корпата
  - гаранција: 3 години за уредот, доживотна гаранција за ножевите за сечење

  Уништувач нахартијаШредер230мм10-12лис,38,5лит, 3,5*40ммKobra+1 CC4 E/S,39*59*30

  313450
  19.650,00 ден

  - ширина на влезот 230 мм
  - големина на сечење 3,5x40 мм
  - број на уништени листови (A4/70гр): 14
  - DIN 66399 ниво на безбедност: P-4/ T-4/ E-3/ F-1
  - уништување на пластични картички, спојници и штипки
  - капацитет на корпа: 38,5 l
  - димензии: 390x300x590 мм
  - Енергетски паметен систем
  - автоматско стартување/запирање со автоматско обратно
  - заштита од прегревање на моторот
  - тивок мотор дизајниран за континуирано работење 24 часа на ден
  - Автоматско исклучување на напојувањето кога ќе се отстрани заглавената хартија или исечениот сад
  - прозорецот во куќиштето ви овозможува да го контролирате нивото на полнење на корпата
  - Еко-пријателски - сад за парчиња без потреба од користење кеси
  - сензор за прелевање на корпата
  - гаранција: 3 години за уредот, доживотна гаранција за ножевите за сечење

  Шредер, Olympia, PS 16 Black, 2704, Црна

  342100
  2.650,00 ден

  Шредер, Olympia, PS36 Black, 2706, Црна

  308580
  3.450,00 ден

  Шредер за хартија
  Сечење на ленти со ширина: 6,0 mm
  Ниво на безбедност: P2 (хартија), T1 (кредитна картичка, механички уништена, според DIN 66399)
  Капацитет: 6 листови (A4, 80 g/m²) или 1 кредитна картичка
  Капацитет на корпата: 7 литри
  Главата за уништување може да се користи и на достапни легла со дијаметар од 20 до 34 cm
  Висококвалитетни ножеви за сечење изработени од челик - гарантира долг животен век
  Мотор со заштита од прегревање
  Механички прекинувач ВКЛУЧУВАЊЕ/АВТО/ИСКЛУЧУВАЊЕ / ОБРАТУВАЊЕ
  Функција за автоматско стартување и стопирање со механички сензор
  Влезен водич: 220 mm
  Напојување: 220 - 240 V, 50 Hz, 0,9 A, 210 W
  Континуирано работно време: 2 мин
  Компактна големина, мала потрошувачка на енергија
  Големина WxDxH 305 x 140 x 295 mm
  Тежина 1,35 kg
  EAN 4030152027064

  Шредер, Olympia, PS38CD, 2601

  284970
  4.950,00 ден

  Сече хартија и CD
  Капацитет 8 листа
  Отвор за прием 22 cm
  Брзина 2 m/min.
  Ширина на резанките 6 mm
  Безбедносно ниво 4
  Капацитет 9 литри за хартија и посебна корпа за отпадоци од ЦД
  Дим.: 28 x 12,6 x 32,8 cm
  За 1 корисник

  Уништувач на Хартија, DESQ, 20009, 6-8 Листа А4, 11л, 34.6*29.5*14.8цм, Црна

  120201
  4.500,00 ден 4.950,00 ден

  Уништувач на Хартија, DESQ, 20030, 7-9 Листа А4, 15л, Црна

  120202
  5.950,00 ден
  Сече хартија, CD и кредитни картички
  Сече до 10 листа
  Сигурносно ниво 3
  Резанки 4 х 29 mm
  Автоматско вклучување и исклучување со сензор
  Отвор за прием 22 cm
  Брзина 5 m/min.
  Капацитет 18 л.
  Посебна канта за уништените CD и картички
  Дим. 38 х 31,5 х 17,5 cm

  Уништувач, На Хартија,4х35мм Crosscut + CD Fellowes, H-8Cd, 4692101

  155095
  10.250,00 ден
  Сече хартија, CD, иглички и кредитни картички
  Сече до 8 листа
  Сигурносно ниво 4
  Резанки 4 х 35 mm
  Отвор за прием 22 cm
  Работен циклус до 3 min.
  Капацитет 14 л.
  Дим. 36 х 30 х 20 cm

  Уништувач на хартија, Fellowes, 53C, 4653101

  130130
  14.650,00 ден
  Сече хартија, CD, иглички и кредитни картички
  Сече до 10 листа
  Сигурносно ниво 4
  Резанки 4 х 35 mm
  Отвор за прием 22 cm
  Работен циклус 3 min.
  За 1 корисник
  Капацитет 23 л.
  Дим. 36 х 24,4 х 46,4 cm

  Шредери Канцелариски

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 2.650,00 ден Максимум: 115.950,00 ден
  ден2650 ден115950
  Производители