15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Јаглен Скеч Моливи и Боици Професионални

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Молив, Сет 12/1, Staedtler, Mars® Lumograph® full graphite, 100G M12

  251450
  24,16 (USD)

  Сет за цртање, Foska Shine, PA1001

  270570
  34,90 (USD)

  Сет уметнички, Staedtler, Mars® Lumograph® charcoal, 61 100C

  249970
  14,68 (USD)
  Mars® Lumograph® charcoal 100C
  Уметнички сет

  - Високо квалитетен производ
  - 6 моливи со различни степени на јачина на цртање
  - 3 јаглени во форма на молив
  - Острилка
  - Мека и мазна гума
  - Во графитот има голем процент на карбон за мат и јаки црни резултати
  - Погоден за сенчање, боење, како и за скицирање и цртање на портрети
  - Степени на мекост и јачина на пишување: S (soft), M (medium), H (hard)
  - Дијаметар ~ 4.5 мм
  - Лесно се пишува и црта
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 61 100 C6

  Молив, Уметнички, 8Б, Staedtler, Mars® Lumograph®, 100B-8B

  174218
  1,16 (USD)
  Mars® Lumograph® black 100B 8B
  Молив за цртање

  - Високо квалитетен молив
  - Во графитот има голем процент на карбон за мат и јаки црни резултати
  - Цврста формула и отпорност од кршење
  - Степени на мекост и јачина на пишување: 8B
  - Дебелина на графит 8B: ~4.5 мм
  - Лесно се пишува и црта
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 100B 8B

  Бои, Сув Пастел, Сет 12/1, Staedtler, 2430 C12

  234120
  8,14 (USD)

  Молив, Јаглен, Soft, Faber Castell, Pitt, 117403, 07496, Црна

  126064
  1,79 (USD)
  Природните стапчиња од јаглен се најстариот материјал за скицирање и цртање во светот. Сиво-сината нијанса нежно се лизга низ хартијата, лесно се фаќа и се размачкува и може да се избрише без потешкотии и постојано да се прекрива. Моливите од јаглен оставаат многу поцрна линија. Лесно се острат со нож или острилка.
  Степен на цврстина: Мек.

  Молив, Уметнички, 6Б, Staedtler, Mars® Lumograph®, 100B-6B

  174216
  1,16 (USD)
  Mars® Lumograph® black 100B 6B
  Молив за цртање

  - Високо квалитетен молив
  - Во графитот има голем процент на карбон за мат и јаки црни резултати
  - Цврста формула и отпорност од кршење
  - Степени на мекост и јачина на пишување: 6B
  - Дебелина на графит 6B: ~3.6 мм
  - Лесно се пишува и црта
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 100B 6B

  Молив, За сенчење, Staedtler, 5426BLBK-C

  249930
  2,33 (USD)
  STAEDTLER® 5426 BLBK-C
  Молив за сенчење

  - Безбоен и базиран на восок
  - Перфектен за сенчење и омекнување на исцртани рабови кај уметничките дела
  - Производ изработен од сертифицирано дрво од одржливи шуми

  Број на артикл: 5426 BLBK-C

  Молив, Уметнички, 2Б, Staedtler, Mars® Lumograph®, 100B-2B

  174212
  1,16 (USD)
  Mars® Lumograph® black 100B 2B
  Молив за цртање

  - Високо квалитетен молив
  - Во графитот има голем процент на карбон за мат и јаки црни резултати
  - Цврста формула и отпорност од кршење
  - Степени на мекост и јачина на пишување: 2B
  - Дебелина на графит 2B: ~3.6 мм
  - Лесно се пишува и црта
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 100B 2B

  Молив, Јаглен, Hard, Faber Castell, Pitt, 117411, 07497, Црна

  126065
  1,79 (USD)
  Природните стапчиња од јаглен се најстариот материјал за скицирање и цртање во светот. Сиво-сината нијанса нежно се лизга низ хартијата, лесно се фаќа и се размачкува и може да се избрише без потешкотии и постојано да се прекрива. Моливите од јаглен оставаат многу поцрна линија. Лесно се острат со нож или острилка.
  Степен на цврстина: Тврд.

  Молив, Уметнички, 4Б, Staedtler, Mars® Lumograph®, 100B-4B

  174214
  1,16 (USD)
  Mars® Lumograph® black 100B 4B
  Молив за цртање

  - Високо квалитетен молив
  - Во графитот има голем процент на карбон за мат и јаки црни резултати
  - Цврста формула и отпорност од кршење
  - Степени на мекост и јачина на пишување: 4B
  - Дебелина на графит 4B: ~3.6 мм
  - Лесно се пишува и црта
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 100B 4B

  Молив, Јаглен, S, 4.5мм, Staedtler, Mars® Lumograph® charcoal, 100C-S, Црна

  249902
  1,16 (USD)
  Mars® Lumograph® charcoal 100C-S
  Јаглен во вид на молив

  - Високо квалитетен производ
  - Во јагленот има голем процент на карбон за широк спектар на најдлабоки црни тонови
  - Погоден за боење и сенчење, како и за скицирање и цртање на портрети
  - Степени на мекост и јачина на пишување: S (soft), M (medium), H (hard)
  - Дебелина на јаглен: ~4.5 мм
  - Лесно се пишува и црта
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 100C-S

  Молив, Јаглен, H, 4.5мм, Staedtler, Mars® Lumograph® charcoal, 100C-H , Црна

  249900
  1,16 (USD)
  Mars® Lumograph® charcoal 100C-H
  Јаглен во вид на молив

  - Високо квалитетен производ
  - Во јагленот има голем процент на карбон за широк спектар на најдлабоки црни тонови
  - Погоден за боење и сенчење, како и за скицирање и цртање на портрети
  - Степени на мекост и јачина на пишување: S (soft), M (medium), H (hard)
  - Дебелина на јаглен: ~4.5 мм
  - Лесно се пишува и црта
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 100C-H

  Молив, Јаглен, Medium, Faber Castell, Pitt, 117400, 07495, Црна

  126063
  1,79 (USD)
  Природните стапчиња од јаглен се најстариот материјал за скицирање и цртање во светот. Сиво-сината нијанса нежно се лизга низ хартијата, лесно се фаќа и се размачкува и може да се избрише без потешкотии и постојано да се прекрива. Моливите од јаглен оставаат многу поцрна линија. Лесно се острат со нож или острилка.
  Степен на цврстина: Среден.

  Сет За Цртање, Сет 1/21, Faber Castell, Pitt Charcoal Set, 112976

  251630
  34,90 (USD)
  Професионален сет од 21 парче различни моливи, со различна тврдина, маслени, јаглени, специјална гума за корекции, се тоа во метална кутија.

  Јаглен Скеч Моливи и Боици Професионални

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 1,00 (USD) Максимум: 43,00 (USD)
  1 43
  Производители