15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Junior

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  Gouache Color 132001 1/10 Junior 16Ml

  151926
  4.39 (USD)
  Темперни бои кои се одликуваат со одлична покриеност и лесно се нанесуваат. Не се токсични, тие се со висок квалитет, јаки и долготрајни бои и се одличен избор за секое дете. Квалитетниот пигмент и густата структура овозможува користење на најразлични техники на сликање, како на пример големи наноси како кај акрилните бои.
  Количина: 10 парчиња x 16 мл

  Watercolors 130700 1/12 Junior

  151850
  1.97 (USD)

  Wax Colors 130600 1/12 Junior

  151840
  0.63 (USD) 0.81 (USD)
  Секоја восочна боја е обложена со хартија.
  Должина 9 см
  Пречник 0,8 см

  Бои, Темперни, 12мл, 1/10, Statovac, Junior, 132000

  151920
  3.31 (USD)
  Темперни бои кои се одликуваат со одлична покриеност и лесно се нанесуваат. Не се токсични, тие се со висок квалитет, јаки и долготрајни бои и се одличен избор за секое дете. Квалитетниот пигмент и густата структура овозможува користење на најразлични техники на сликање, како на пример големи наноси како кај акрилните бои.
  Количина: 10 парчиња x 12 мл

  Wooden Colors 130210 1/12 Jumbo Junior

  151811
  3.49 (USD)

  Wooden Colors 130205 10 2 1/12 Junior

  151810
  1.61 (USD)

  Дебелина на графит: 3мм
  Материјал: дрво
  Димензија: 17,6 х 0,7 мм
  Облик: тријаголен
  10 основни бои + флуо дупла( жолта и пинк) + металик дупла (сребрена и златна)

  Боици, Дрвени, 1/18, 15+2+1, Statovac, Junior, 130206

  151820
  2.68 (USD) 2.95 (USD)

  Дебелина на графит: 3мм
  Материјал: дрво
  Димензија: 17,6 х 0,7 мм
  Облик: тријаголен
  15 основни бои + златна, сребрена флуо жолта

  Gouache Color132100 Junior White 16Ml.

  178410
  0.47 (USD)
  Темперни бои кои се одликуваат со одлична покриеност и лесно се нанесуваат. Не се токсични, тие се со висок квалитет, јаки и долготрајни бои и се одличен избор за секое дете. Квалитетниот пигмент и густата структура овозможува користење на најразлични техники на сликање, како на пример големи наноси како кај акрилните бои.
  Количина: 16 мл
  Боја: Бела

  Боја, Темперна, Глитер, 22мл, Statovac, Junior, Brillio, 132750

  151860
  0.63 (USD)
  Темперна боја со светки која се одликува со одлична покриеност и лесно се нанесува. Не е токсична, таа е со висок квалитет и е одличен избор за секое дете. Големата количина на светки во темперната боја ја прави сјајна.
  Количина: 22 мл
  Боја: Бела

  Glue 131160 3D. Junior 1/10 -

  172450
  3.94 (USD)

  Лепак, 100гр, Statovac, Junior, 131120, Бела

  178280
  1.07 (USD)
  Нетоксичен универзален лепак за дрво, пластика, хартија, кожа...
  Грамажа: 100 гр.

  Glue 131131 20G. Univeral Eco-

  172440
  0.64 (USD)
  Многу јак универазален лепак во туба со врв за прецизно лепење. 20 гр.

  Glue 131140 Junior Glitter

  178290
  0.45 (USD)
  Нетоксичен лепак во разни бои.
  Грамажа: 13 гр.

  Glue 131130 Solvent Jr Tix 20Gr.

  195550
  0.72 (USD)

  Leads 130991 For Juicer Junior 101

  172560
  0.29 (USD)

  Junior

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0.00 (USD) Max: 6.00 (USD)
  0 6
  Manufacturers