15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Staedtler

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  Gouache Color 885 1/6

  128050
  5.73 (USD)

  Бои Водени, Сет 12/1, + Четка, Staedtler, Noris Club®, 888 NC12

  128060
  5.28 (USD)
  Noris Club® 888 NC12
  Водени бои

  - Сет од 12 водени бои, четка и бела боја во туба
  - Капакот се користи за мешање на бои
  - Брилијантни бои кои се високо покривни
  - Сите бои можат меѓусебно да се мешаат

  Број на артикл: 888 NC12

  Wax Colors 220 Nc12 Noris Club 1/12

  127080
  1.79 (USD)
  Noris® 220 NC12
  Восочни бои

  - 12 восочни бои со дијаметар: 8 мм
  - Обвиткани со хартија
  - 12 различни бои

  Број на артикл: 220 NC12

  Wax Colors 220N88 Norris Club 1/8

  127088
  1.25 (USD)
  Noris® 220 NC8
  Восочни бои

  - 8 восочни бои со дијаметар: 8 мм
  - Обвиткани со хартија
  - 8 различни бои

  Број на артикл: 220 NC8

  Бои Дрвени, Акварел, Сет 12/1, Staedtler, Noris®, 144 10NC1212

  123180
  3.49 (USD)
  Noris® aquarell 144 10NC12
  Дрвени бои, Акварел

  12 дрвени бои акварел и 1 четка за боење
  - Дрвени бои со шестоаголна форма
  - Се постигнуваат одлични ефекти кога на цртежот ќе се нанесе вода со четката
  - Можат да се користат и за суво боење, како обични дрвени бои
  - A·B·S – белата заштитна обвивка го зајакнува јадрото и ја зголемува отпорноста од кршење
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми

  Број на артикл: 144 10NC12

  Set1 -Wooden Colors 1/12 144 1 Pencil 120

  154440
  2.33 (USD)

  Бои дрвени, Сет 12/1, WOPEX, Staedtler, Noris® colour, 185 C12

  143941
  1.97 (USD) 2.33 (USD)
  Noris® colour 185 C12
  Дрвени бои

  - 12 дрвени бои изработени од иновативен материјал “WOPEX”
  - Отпорност од кршење
  - Мека и нелизгава површина
  - Дрво со PEFC сертификат, од одржливи шуми во Германија

  Број на артикл: 185 C12

  Staedtler

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0.00 (USD) Max: 108.00 (USD)
  0 108
  Manufacturers